Mepal ontwerptool voorzien van redesign

Mepal ontwerptool voorzien van redesign.

Uitdaging

De ontwerptool van Mepal waarmee gebruikers zelf hun producten kunnen personaliseren, voorzien van een nieuw, fris en gebruiksvriendelijk UX/UI design op basis van data en klantinzichten.

 
Aanpak

Het CX-team van DNZ en Mepal definieerde de requirements  op basis van user tests, A/B-testen en customer service en ontwikkelde het design van wireframes tot high-fidelity schermen.

 

 
Resultaat

Een fris nieuw UX/UI design voor mobiel en desktop van de personalisatie tool op basis van de inzichten uit de user test en passend binnen Mepal branding en de technische mogelijkheden.

 
Samen maak je 't verschil

Het project.

Mepal staat bekend om zijn producten voor eten en drinken to go. Ze bieden een breed assortiment aan duurzame en stijlvolle lunchboxen, drinkflessen, bewaardozen en keukenaccessoires. Hun producten worden gekenmerkt door functionaliteit, een tijdloos design en hoge kwaliteit, waardoor ze geliefd zijn bij consumenten van alle leeftijden. 

De ontwerptool van Mepal biedt de doelgroep de mogelijkheid om hun producten volledig te personaliseren. Met deze tool kunnen klanten eenvoudig hun eigen unieke ontwerpen maken door kleuren, patronen, teksten en afbeeldingen aan te passen.

 

Uit een eerdere user test met de doelgroep kwam naar voren om de ontwerptool van Mepal te updaten. De belangrijkste bevindingen waren:

  • De intuïtiviteit op mobiel voldeed niet aan huidige standaarden qua touch, reactiesnelheid en inclusiviteit.
  • Men was niet altijd in staat om te ontwerpen zoals voor ogen, doordat het verschil tussen bepaalde functies en productkenmerken niet duidelijk was of niet werkte zoals men had verwacht.
  • De gebruiker had gevoelsmatig niet de volledige controle over het proces. Het bleek lastig navigeren tussen het ontwerp en de rest van de funnel.

De uitdagingen.

  • Mogelijkheid om eenvoudig wijzigingen aan te kunnen brengen in het ontwerp.
  • Duidelijke stappen en weergeven wat er binnen een stap gedaan kan worden.
  • Een nieuw en fris design waar Mepal weer jaren mee vooruit kan.
  • Ontwerpen zonder afgeleid te worden door allerlei functies en mogelijkheden.
  • Een rustig en clean design behouden door gebruikers niet te overspoelen met functionaliteiten en mogelijkheden.
  • Consistente navigatie bieden door de hele flow heen.

Het resultaat.

Door nauwe samenwerking hebben we in vijf weken tijd de gehele ontwerp tool voorzien van een redesign, voor zowel mobiel als desktop.

Als eerste zijn de verschillende user flows uitgewerkt in scenario’s en requirements. Denk aan scenario’s als: wat als de gebruiker een extra afbeelding en tekst wil toevoegen? Of het product in 3D perspectief wil bekijken? 

De uitdaging was vooral om alle functionaliteiten die de tool biedt uit te werken op een klein scherm. De ontwerptool wordt namelijk vooral op mobiel gebruikt. Op een klein scherm ben je beperkter waar je alles kan plaatsen. Daarom hebben we mobiel als uitgangspunt gebruikt en de ontwerpen van low tot high fidelity ‘mobile first’ ontworpen. 

Tijdens het uitwerken van de wireframes in Figma kwamen het CX team van DNZ en de stakeholders van Mepal regelmatig samen om de uitwerkingen te voorzien van feedback om zo tot het beste resultaat te komen. 

Ook ons zusje Livewall heeft geholpen bij het bedenken van innovatieve invalshoeken. Er werd continu gecheckt of de vooraf opgezette requirements werden meegenomen en of de user flow eenvoudig, consistent en duidelijk was.

Het redesign van de ontwerptool biedt een intuïtieve en consistente gebruikerservaring:

  • De gebruiker kan eenvoudig gebruik maken van de tool
  • De gebruiker kan duidelijk zien welke functionaliteiten er zijn
  • De gebruiker kan gemakkelijk wijzigingen aanbrengen
  • De gebruiker wordt niet afgeleid door alle mogelijkheden binnen de tool
  • De gebruiker kan veel creativiteit kwijt om het product naar eigen smaak te maken
8 user tests
10+ A/B-testen
+39% conversie

Hulp nodig met jouw volgende stap?

Even verder praten kan geen kwaad.
Contact opnemen